İptal ve İade Koşulları

İade Koşulları

Firmamızdan satın aldığınız hizmetlerin (SSL, SLA, Kiralık Fiziksel Sunucu, Sunucu Lisansları, Alan Adı Kayıt, Alan Adı Yenileme ve süreci başarıyla tamamlanmış Alan Adı Transfer hizmetleri hariç) 7 gün içinde tarafımızdan kaynaklanan bir problem olması durumunda %100 geri ödeme (iade) garantisi bulunmaktadır. Yazılımsal, Eklenti, Tema vb. faktörler ile başvurulan iadeler kapsam dahilinde değildir. 7 günden sonraki süreçte herhangi bir şekilde iade mümkün olmamaktadır. Kampanyalı hizmetlerde hizmet ile birlikte sunulan ücretsiz servislerin (örneğin ücretsiz alan adı kaydı) iadesi mümkün değildir. Ücretsiz servisler müşteriye hizmeti taahhüt ettiği ve satın aldığı süre boyunca hizmeti kullanacağı için verilir. Bu süre öncesinde hizmet iptal edilirse, ücretsiz sunulan hizmet ücretlendirilecek ve geriye kalan tutar müşteri hesabına kredi olarak iade edilir. Alan adı kayıt işlemleri otomatik olarak ICANN ve TRABİS (BTK) tarafından yapıldığı için, iade mümkün değildir. İade işlemlerinde, müşterimiz hangi ödeme yöntemiyle ödeme yaptıysa yine aynı şekilde iade sağlanır.Farklı bir kişiye yada farklı bir yöntemle iade mümkün değildir. Tüm iade işlemleri için müşteri paneliniz üzerinden muhasebe departmanını seçerek bize talepte bulunabilirsiniz.

 

İptal Koşulları

İptal taleplerinizin işleme alınabilmesi ve değerlendirilebilmesi için müşteri panelinize giriş yaparak ilgili hizmet için iptal talebi göndermeniz gerekmektedir. İptal talebi gönderdiğiniz hizmete ait iptal talebi onaylandığı taktirde bir sonraki ödeme zamanında hizmet için yenileme faturası oluşturulmayacaktır.

Kredi kartı ile alışverişini tamamlayıp hizmeti almadığına dair ya da iptal etmiştim fakat iptal edilmemiş, haberim olmadan ücret kesilmiş vb. gibi markamızı ticari anlamda zedeleyen hareketlerde bulunan müşterinin hesabındaki tüm hizmetler yedek alınmaksızın silinerek iptal edilecek ve kara listeye alınacaktır.. Sonraki süreçte ise müşteri tarafımızdan açılacak olan Markamızı zarara uğrattığından dolayı Maddi Manevi ticari dava açacağımızı kabul eder.

 

Hizmet Teslim Süresi

Kredi kartı ile online ödeme yapılan hizmetler anında aktivasyon işlemine başlamaktadır. Bu süre genellikle 1-2 dakika olabilmekte fakat API ile satın alınan hizmetlerde(Alan adı, SSL vb.) süre uzayabilmektedir.

Banka Havale / EFT ile yapılan ödemelerde mümkün olan en kısa sürede hizmetiniz aktif edilecektir. Mesai saatleri dışında yapılan ödemelerde işlem süresi uzayabilmektedir.

Banka Bilgileri sayfamızda bulunan hesap numaramıza göndermiş olduğunuz ücret için tarafınıza bir hizmet faturası ve iptal faturası oluşturulacağından işlem ve iade süreci ortalama 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu süreç içerisinde müşteri olumsuz bir durum yaşanmaması için durumun farkında olduğunu beyan eder.

Banka Havale / EFT ile yapılan ödemelerde müşteri, müşteri paneline giriş yaparak ödeme bildiriminde bulunmak zorundadır.